Przejdź do treści

Aktualności:

Tym razem kultura holenderska

Dodane: Środa, 18 października 2017

Rozpoczęła się 12. edycja Festiwalu „W kręgu Cultur. Miedziowe Spotkania z… Kulturą Holenderską”. Przez najbliższe tygodnie chętni będą mieli okazję poznać kulturę kraju tulipanów i kanałów.

Kontrowersyjny film w polkowickim kinie już w weekend

Dodane: Piątek, 29 września 2017

„Botoks” to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. Nowy film Patryka „Vegi ukazuje realia polskiej służby zdrowia. Film od piątku (29.09) do niedzieli (1.10) do obejrzenia w polkowickim Kinie.

Narodowe czytanie w Polkowicach

Dodane: Poniedziałek, 04 września 2017

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w „Narodowym Czytaniu”, które odbyło się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach. Do akcji włączyli się przedstawiciele Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych, Rady Miejskiej w Polkowicach oraz mieszkańcy. Podczas tegorocznej edycji w całej Polsce czytano „Wesele” autorstwa Stanisława Wyspiańskiego.

„Podolanki” bezkonkurencyjne

Dodane: Czwartek, 31 sierpnia 2017

Zespół ludowy z Nowej Wsi Lubińskiej nie miał sobie równych podczas II Przeglądu Zespołów Ludowych o Puchar Wójta Gminy Lubin w Krzeczynie Wielkim.

Hip-hopowe zakończenie lata

Dodane: Środa, 23 sierpnia 2017

Nie lada gratka czeka na wszystkich fanów hip-hopu. Już dzisiaj w polkowickim kinie wystąpi raper KaeN.

Smaczno-taneczny sukces „Sobinian”

Dodane: Poniedziałek, 24 lipca 2017

Zespół ludowy „Sobinianie” działający przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Sobinie z powodzeniem wystartował w Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”, który odbył się w Szprotawie. Zwyciężył w konkursie na Jadło Regionalne, został też laureatem konkursu muzyczno-tanecznego.

Polkowice - moje miasto. Trwają konkursy.

Dodane: Piątek, 21 lipca 2017

Wakacje to najlepszy czas na uwiecznianie pięknych widoków i wspaniałych wspomnień na zdjęciach i filmach. Dlatego zachęcamy do udziału w dwóch konkursach organizowanych przez Polkowickie Centrum Animacji w ramach obchodów 50-lecia odzyskania praw miejskich przez Polkowice.

Zebrali doświadczenia

Dodane: Piątek, 23 czerwca 2017

Działający przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Sobinie zespół ludowy "Sobinianie" zaprezentował się podczas festiwalu w Bolesławcu. - To było cenne doświadczenie - mówia nam artyści.

Coraz wyższy poziom ku uciesze organizatorów

Dodane: Czwartek, 22 czerwca 2017

W polkowickim Kinie odbyła się 11. edycja Konkursu Gitarowego zatytułowanego „Z gitarĄ na wesoło”. – Tym razem wzięło udział więcej uczestników, a także znacząco wzrósł poziom – mówią organizatorki z Centrum Edukacji Muzycznej.

Sukces Podolanek

Dodane: Wtorek, 13 czerwca 2017

Działający przy Wiejskim Ośrodku Kultury Zespół Ludowy „Podolanki” zdobył Grand Prix VI Festiwalu Pieśni Dziadowskiej i Kultury Pogranicza w Świerzawie.

10 lat teatrów profilaktycznych

Dodane: Poniedziałek, 05 czerwca 2017

W polkowickim kinie po raz dziesiąty odbył się Międzygimnazjalny Przegląd Teatrów Profilaktycznych. Tym razem pod hasłem „Świat widziany oczami młodzieży”.