Przejdź do treści

Aktualności:

Wysoki poziom, jurorzy pod wrażeniem

Dodane: Wtorek, 15 maja 2018

Dziś w polkowickim Kinie odbyła się 22. edycja Przeglądu Teatru Jednego Aktora „Humor i satyra w poezji i prozie”. Największe uznanie w oczach jurorów zyskała Julia Macioszczyk, której przyznano Grand Prix.

Spektakularny sukces Julii Macioszczyk

Dodane: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 zajęła pierwsze miejsce w XXIII edycji Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Dzięki temu będzie reprezentowała nasze województwo w konkursie ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 18-20 maja w Bielsku-Białej.

Sztuka w drewnie

Dodane: Wtorek, 24 kwietnia 2018

Przez kilka dni, od 13 do 19 kwietnia w Urzędzie Gminy można było oglądać wystawę prac autorstwa Agaty Jakubas zatytułowaną „Ogniem malowane”.

To bardzo popularny konkurs

Dodane: Piątek, 23 marca 2018

Ponad 2 tysiące prac nadesłano na III Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej „Kwiat Dziełem Doskonałym – kwiaty pod ochroną”. Jurorzy mają niezwykle trudne zadanie, bo wszystkie są piękne.

Żartobliwy konkurs

Dodane: Piątek, 23 marca 2018

Polkowickie Centrum Animacji zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym na Okolicznościową Kartkę Satyryczną „żart-KARTKA – czyli ubaw po pachy”!

Polkowickie Dni Teatru tuż tuż

Dodane: Wtorek, 06 marca 2018

Aż trudno uwierzyć, że od momentu, gdy po raz pierwszy mogliśmy oglądać spektakle teatralne w ramach polkowickiego festiwalu 20 lat. Jubileuszowa edycja rozpocznie się już w Dzień Kobiet od spektaklu „Wiwisexia” w wykonaniu aktorów Teatru Korez w Katowicach.

Sukces uczestnika WTZ Polkowice

Dodane: Poniedziałek, 26 lutego 2018

Pan Kamil  z Warsztatu Terapii Zajęciowej wygrał XXIX Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych „Górnik świdrem węgiel kopie”. To najstarszy tego typu konkurs w Polsce.

Rusza sprzedaż biletów na Polkowickie Dni Teatru

Dodane: Środa, 07 lutego 2018

Jubileuszowa, 20. edycja Polkowickich Dni Teatru tuż tuż. Pierwszy spektakl zaplanowano na 8 marca, a już jutro rozpocznie się sprzedaż karnetów oraz biletów na poszczególne spektakle.

Wzruszający koncert chóru Cantabile

Dodane: Poniedziałek, 05 lutego 2018

Hol dawnego Gimnazjum Nr 1, obecnie SP3, zamienił się w piątkowy (2.02) wieczór w salę koncertową. Przybyli widzowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym Koncercie Noworocznym chóru Cantabile.

Jeeeest chóralny sukces

Dodane: Wtorek, 16 stycznia 2018

Międzyszkolny chór Cantabile zajął drugie miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Malowanie to dla niego cudowna odskocznia

Dodane: Wtorek, 09 stycznia 2018

Od 6 stycznia w Galerii „Rynek 26” można oglądać wystawę  obrazów autorstwa polkowiczanina Marka Czarnika zatytułowaną „W głowie mi się (nie) mieści…”. – Malowanie jest dla mnie fantastyczną odskocznią od codziennych spraw – mówi nam artysta.