Przejdź do treści

Aktualności:

Obcojęzyczne śpiewanie

Dodane: Poniedziałek, 17 grudnia 2018

W Szkole Podstawowej Nr 3 odbyła się druga edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Wzięło w nim udział 35 uczniów z 11 szkół. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody.  

Fotografie, które wyzwalają emocje

Dodane: Piątek, 07 grudnia 2018

Wśród nas jest coraz mniej osób pamiętających czasy przesiedleń ludności w okresie powojennym. Dlatego tak ważne jest, by o tych ludziach pamiętać i przypominać ich historie. Temu służy wystawa „Historia we wspomnieniach zaklęta”, którą można oglądać w Piwnicy pod Piastowskim Orłem.

Recytacje na wysokim poziomie

Dodane: Czwartek, 29 listopada 2018

Dwa dni konkursowych przesłuchań, wiele emocji i atmosfera artystycznego święta. W polkowickim Kinie po raz XXI odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Srebrna Muza”. Grand Prix jurorzy przyznali Julii Macioszczyk.  

Spektakl, który trafia w sedno

Dodane: Piątek, 23 listopada 2018

Już w najbliższą niedzielę (25.11) o godzinie 18 w polkowickim Kinie doskonały spektakl „Bunt” w wykonaniu aktorów katowickiego Teatru bez Sceny. Sztuka warta obejrzenia.  

Motion Trio na Święto Niepodległości

Dodane: Wtorek, 06 listopada 2018

11 listopada to ważna data w historii Polski. W tym dniu bowiem obchodzimy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji o godz. 18  w Kinie odbędzie się koncert pt. „Tożsamość” w wykonaniu słynnego tria akordeonowego – Motion Trio.    

Refleksyjnie na scenie w cechowni

Dodane: Wtorek, 16 października 2018

Koncerty z okazji Dnia Seniora organizowane przez Wiejski Ośrodek Kultury to już tradycja. Tegoroczny był wyjątkowy, a zadbała o to Stanisława Celińska, artystka nietuzinkowa, potrafiąca jak mało kto wyzwalać emocje.  

Polkowickie oblicza rocka

Dodane: Czwartek, 04 października 2018

Polkowickie Centrum Animacji zaprasza na "Polkowickie Oblicza Rocka" . Na scenie zaprezentują się trzy zespoły: OOBE, NOBO i DESDEMONA. Wydarzenie odbędzie się w polkowickim kinie.

To będzie wyjątkowy spektakl

Dodane: Środa, 26 września 2018

Już w najbliższą niedzielę (30 września) o godzinie 19 w polkowickim Kinie sztuka „Grubaska” w wykonaniu Izabeli Noszczyk. Zapraszamy.

Muzyka kameralna w sali kinowej

Dodane: Wtorek, 18 września 2018

W dniach 22-23 września 2018r. w Polkowicach odbędzie się 16. edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica”. Znakomici wykonawcy, świetne aranżacje, różnorodny program..., a wszystko to w klimatycznej sali polkowickiego kina.

Stulecie w plenerze

Dodane: Środa, 22 sierpnia 2018

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na polkowickim Rynku zaplanowano dwa ciekawe wydarzenia.