Przejdź do treści

Aktualności:

Jasełka pełne zaangażowania

Dodane: Wtorek, 08 stycznia 2019

Dziś grupa Krasnoludków (sześciolatkowie) z Przedszkola Miejskiego nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach wystąpiła z jasełkami dla uczniów Szkoły Podstawowej Integracyjnej w Jędrzychowie.

Wieczór autorski Leszka Mazana

Dodane: Poniedziałek, 07 stycznia 2019

Niezrównany gawędziarz i mistrz dowcipnych komentarzy po raz kolejny odwiedzi Polkowice. Tym razem tematem spotkania będzie ostatnia publikacja pana Leszka zatytułowana „Naga prawda, czyli trzy rozbiory Polski”.

Konkurs o patronie – zapraszamy do udziału!

Dodane: Czwartek, 03 stycznia 2019

Konkurs „Codzienne życie Św. Sebastiana – patrona Polkowic” został zorganizowany w dwóch dziedzinach – plastycznej i literackiej. Prace można składać w przedszkolach i szkołach do 14 stycznia.

To przyjaciele biblioteki

Dodane: Wtorek, 18 grudnia 2018

W piątek (14 grudnia) podsumowano ósmą edycję projektu Krąg Przyjaciół Biblioteki. 23 osoby, które systematycznie wypożyczają książki, korzystają z zasobów multimedialnych, odwiedzają czytelnię oraz w szczególny sposób angażują się w życie biblioteki.

Obcojęzyczne śpiewanie

Dodane: Poniedziałek, 17 grudnia 2018

W Szkole Podstawowej Nr 3 odbyła się druga edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Wzięło w nim udział 35 uczniów z 11 szkół. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody.  

Fotografie, które wyzwalają emocje

Dodane: Piątek, 07 grudnia 2018

Wśród nas jest coraz mniej osób pamiętających czasy przesiedleń ludności w okresie powojennym. Dlatego tak ważne jest, by o tych ludziach pamiętać i przypominać ich historie. Temu służy wystawa „Historia we wspomnieniach zaklęta”, którą można oglądać w Piwnicy pod Piastowskim Orłem.

Recytacje na wysokim poziomie

Dodane: Czwartek, 29 listopada 2018

Dwa dni konkursowych przesłuchań, wiele emocji i atmosfera artystycznego święta. W polkowickim Kinie po raz XXI odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Srebrna Muza”. Grand Prix jurorzy przyznali Julii Macioszczyk.  

Spektakl, który trafia w sedno

Dodane: Piątek, 23 listopada 2018

Już w najbliższą niedzielę (25.11) o godzinie 18 w polkowickim Kinie doskonały spektakl „Bunt” w wykonaniu aktorów katowickiego Teatru bez Sceny. Sztuka warta obejrzenia.  

Motion Trio na Święto Niepodległości

Dodane: Wtorek, 06 listopada 2018

11 listopada to ważna data w historii Polski. W tym dniu bowiem obchodzimy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji o godz. 18  w Kinie odbędzie się koncert pt. „Tożsamość” w wykonaniu słynnego tria akordeonowego – Motion Trio.    

Refleksyjnie na scenie w cechowni

Dodane: Wtorek, 16 października 2018

Koncerty z okazji Dnia Seniora organizowane przez Wiejski Ośrodek Kultury to już tradycja. Tegoroczny był wyjątkowy, a zadbała o to Stanisława Celińska, artystka nietuzinkowa, potrafiąca jak mało kto wyzwalać emocje.