Przejdź do treści

Aktualności:

Jak Bolski stał się Borewiczem

Dodane: Poniedziałek, 17 października 2016

W listopadzie od emisji pierwszego odcinka serialu „07 zgłoś się” minie 40 lat. W ciągu tych czterech dekad zmienił się ustrój państwa i wiele innych rzeczy. Niezmienna natomiast jest popularność serialu, który bardzo chętnie oglądają coraz młodsi ludzie.

Marek Piekarczyk – nastrojowo i akustycznie

Dodane: Środa, 12 października 2016

Legenda polskiej sceny, wokalista zespołu TSA wystąpi w najbliższą sobotę (15 października) w polkowickim kinie. W imieniu organizatorów, Polkowickiego Centrum Animacji, zapraszamy wszystkich na to wydarzenie.

Przyjaźń polsko-niemiecka kwitnie

Dodane: Poniedziałek, 10 października 2016

Zespół Ludowy Sobinianie wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy Polkowice gościł ostatnio w Dreźnie na dożynkach. Wizyta była źródłem wielu wzruszeń.

Bar pod zdechłym psem – spektakl niezwykły

Dodane: Środa, 05 października 2016

Dziś w polkowickim kinie  będzie można zobaczyć jedyny w swoim rodzaju spektakl muzyczny „Bar pod zdechłym psem” oparty na poezji Władysława Broniewskiego z muzyką na żywo, skomponowaną przez Włodzimierza Nahornego.

Bo muzyka jest wszędzie

Dodane: Poniedziałek, 19 września 2016

- Każdy może się nauczyć gry na bębnach. Nie potrzeba jakiegoś specjalnego talentu. Konieczne jest za to doskonalenie umiejętności. Trening czyni mistrza – mówi Przemek Tryniszewski, artysta uliczny, który prowadzi warsztaty bębniarskie i perkusyjne w Kaźmierzowie.

Nadchodzi kulturalna jesień

Dodane: Piątek, 16 września 2016

Tegoroczne jesienne wieczory tradycyjnie upłyną polkowiczanom pod znakiem wydarzeń kulturalnych. Marek Piekarczyk, Piotr Polk, Piotr Szwedes, Agnieszka Sitek, Krzysztof Kiersznowski czy Andrzej Grabowski to zaledwie kilku znakomitych artystów, którzy pojawią się w Polkowicach. Pierwsza z propozycji – świetna komedia Tomasza Jachimka 23 września.

Śmiechu będzie mnóstwo – to pewne

Dodane: Czwartek, 15 września 2016

W piątek (23.09) na scenie w polkowickim kinie wyjątkowo dobrze w Polkowicach znany i lubiany aktor Teatru polskiego w Szczecinie, Adam Dzieciniak wystąpi w świetnym komediowym thrillerze „Kolega Mela Gibsona”.

Eterycznie w kościelnych wnętrzach

Dodane: Poniedziałek, 12 września 2016

14. edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej przeszła do historii. Pozostaną po niej wspaniałe wrażenia z koncertów, które pozwoliły oderwać się od codzienności, zatopić w pięknych dźwiękach.  

Zapraszamy na ciekawe warsztaty

Dodane: Piątek, 09 września 2016

Gra na bębnach daje wiele satysfakcji. Najlepiej przekonać się o tym próbując tej sztuki. Wszystkich odważnych, którzy chcą spróbować swoich sił zapraszamy na warsztaty bębniarskie i perkusyjne.

Jak na dzikim Zachodzie

Dodane: Środa, 31 sierpnia 2016

Na boisku sportowym w Sobinie odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Poznajmy się na nowo w Sobinie”. Impreza była utrzymana w stylistyce dzikiego Zachodu.

Errantia Musica tuż, tuż...

Dodane: Czwartek, 18 sierpnia 2016

14. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej "Errantia Musica" rusza już 11 września.