Przejdź do treści

Aktualności:

Rusza sprzedaż biletów na Polkowickie Dni Teatru

Dodane: Środa, 07 lutego 2018

Jubileuszowa, 20. edycja Polkowickich Dni Teatru tuż tuż. Pierwszy spektakl zaplanowano na 8 marca, a już jutro rozpocznie się sprzedaż karnetów oraz biletów na poszczególne spektakle.

Wzruszający koncert chóru Cantabile

Dodane: Poniedziałek, 05 lutego 2018

Hol dawnego Gimnazjum Nr 1, obecnie SP3, zamienił się w piątkowy (2.02) wieczór w salę koncertową. Przybyli widzowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym Koncercie Noworocznym chóru Cantabile.

Jeeeest chóralny sukces

Dodane: Wtorek, 16 stycznia 2018

Międzyszkolny chór Cantabile zajął drugie miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Malowanie to dla niego cudowna odskocznia

Dodane: Wtorek, 09 stycznia 2018

Od 6 stycznia w Galerii „Rynek 26” można oglądać wystawę  obrazów autorstwa polkowiczanina Marka Czarnika zatytułowaną „W głowie mi się (nie) mieści…”. – Malowanie jest dla mnie fantastyczną odskocznią od codziennych spraw – mówi nam artysta.

Uwielbiają dyskutować o książkach

Dodane: Wtorek, 02 stycznia 2018

Dyskusyjny Klub Książki działa przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach. Miłośniczki literatury spotykają się regularnie, by omawiać określone dzieła. Z tych ciekawych dyskusji zawsze rodzą się inspirujące wnioski.

Nie tylko czytają książki

Dodane: Piątek, 15 grudnia 2017

Polkowicka biblioteka jest miejscem, w którym czytelnicy nie tylko wypożyczają książki, ale także uczestniczą w innych interesujących wydarzeniach. Ci najbardziej zaangażowani tworzą Krąg Przyjaciół Biblioteki.

Recytacje na scenie w Kinie

Dodane: Poniedziałek, 27 listopada 2017

Już jutro rozpocznie się kolejna, XXI edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Srebrna Muza”. Jurorzy będą oceniać występy uczniów w czterech kategoriach wiekowych.

Cały czas coś piszę, los prowadzi moją rękę

Dodane: Środa, 08 listopada 2017

Pisarka Maria Teresa Woronicz po 20 latach spędzonych w Bornym Sulinowie wróciła do Polkowic. – Tutaj starszym ludziom żyje się wygodniej. Jest opieka i spokój. Można pisać. W ciągu najbliższych tygodni zamierzam zorganizować spotkanie autorskie w polkowickiej bibliotece – mówi Maria Teresa Woronicz.

Tym razem kultura holenderska

Dodane: Środa, 18 października 2017

Rozpoczęła się 12. edycja Festiwalu „W kręgu Cultur. Miedziowe Spotkania z… Kulturą Holenderską”. Przez najbliższe tygodnie chętni będą mieli okazję poznać kulturę kraju tulipanów i kanałów.

Kontrowersyjny film w polkowickim kinie już w weekend

Dodane: Piątek, 29 września 2017

„Botoks” to nie fikcja z popularnych seriali czy folderów prywatnych sieci medycznych. To zakład pracy, gdzie codziennie wylewa się krew, pot i łzy. Nowy film Patryka „Vegi ukazuje realia polskiej służby zdrowia. Film od piątku (29.09) do niedzieli (1.10) do obejrzenia w polkowickim Kinie.

Narodowe czytanie w Polkowicach

Dodane: Poniedziałek, 04 września 2017

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w „Narodowym Czytaniu”, które odbyło się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach. Do akcji włączyli się przedstawiciele Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych, Rady Miejskiej w Polkowicach oraz mieszkańcy. Podczas tegorocznej edycji w całej Polsce czytano „Wesele” autorstwa Stanisława Wyspiańskiego.