Przejdź do treści

Aktualności:

„Z muzyką na wesoło”

Dodane: Wtorek, 19 czerwca 2018

W polkowickim Kinie odbyła się 12. edycja konkursu dla umuzykalnionej młodzieży.

Grand Prix za "dziadowanie"

Dodane: Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Zespół folklorystyczny "Podolanki" zdobywcą głównej nagrody na VII Festiwalu Piesni Dziadowskiej i Pogranicza w Świerzawie.

Wyjątkowe okazy ceramiczne w polkowickim Rynku

Dodane: Środa, 13 czerwca 2018

Kilkaset wspaniałych artefaktów, które wyszły spod rąk polkowickich artystów, będzie można już jutro i pojutrze (14 i 15.06) zobaczyć (i kupić) w polkowickim rynku. Potem wystawa trafi do Centrum Piknikowego, gdzie w dniach 16-17.06 będą się odbywać Dni Polkowic.

Podróż do magicznej krainy

Dodane: Poniedziałek, 21 maja 2018

Dziś w polkowickim Kinie rozpoczęła się siódma edycja Festiwalu Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu”. Dzieci obejrzały spektakl „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu aktorów Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze.

Wysoki poziom, jurorzy pod wrażeniem

Dodane: Wtorek, 15 maja 2018

Dziś w polkowickim Kinie odbyła się 22. edycja Przeglądu Teatru Jednego Aktora „Humor i satyra w poezji i prozie”. Największe uznanie w oczach jurorów zyskała Julia Macioszczyk, której przyznano Grand Prix.

Spektakularny sukces Julii Macioszczyk

Dodane: Poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 zajęła pierwsze miejsce w XXIII edycji Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Dzięki temu będzie reprezentowała nasze województwo w konkursie ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 18-20 maja w Bielsku-Białej.

Sztuka w drewnie

Dodane: Wtorek, 24 kwietnia 2018

Przez kilka dni, od 13 do 19 kwietnia w Urzędzie Gminy można było oglądać wystawę prac autorstwa Agaty Jakubas zatytułowaną „Ogniem malowane”.

To bardzo popularny konkurs

Dodane: Piątek, 23 marca 2018

Ponad 2 tysiące prac nadesłano na III Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej „Kwiat Dziełem Doskonałym – kwiaty pod ochroną”. Jurorzy mają niezwykle trudne zadanie, bo wszystkie są piękne.

Żartobliwy konkurs

Dodane: Piątek, 23 marca 2018

Polkowickie Centrum Animacji zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym na Okolicznościową Kartkę Satyryczną „żart-KARTKA – czyli ubaw po pachy”!

Polkowickie Dni Teatru tuż tuż

Dodane: Wtorek, 06 marca 2018

Aż trudno uwierzyć, że od momentu, gdy po raz pierwszy mogliśmy oglądać spektakle teatralne w ramach polkowickiego festiwalu 20 lat. Jubileuszowa edycja rozpocznie się już w Dzień Kobiet od spektaklu „Wiwisexia” w wykonaniu aktorów Teatru Korez w Katowicach.

Sukces uczestnika WTZ Polkowice

Dodane: Poniedziałek, 26 lutego 2018

Pan Kamil  z Warsztatu Terapii Zajęciowej wygrał XXIX Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych „Górnik świdrem węgiel kopie”. To najstarszy tego typu konkurs w Polsce.