Przejdź do treści

Aktualności:

Radośnie w niebieskich barwach

Dodane: Wtorek, 14 maja 2019

Pomimo niesprzyjającej aury, jaka panuje na zewnątrz, dzieci z polkowickich szkół i przedszkoli przeszły dziś ulicami miasta, by celebrować Dzień Polskiej Niezapominajki. Niebieskie pochody stały się już tradycją w naszym mieście.

Będą oszczędności

Dodane: Piątek, 10 maja 2019

Jeszcze w tym miesiącu ruszą prace związane z wymianą izolacji termicznej, napowietrznej magistrali ciepłowniczej należącej do PGM. Inwestycja w znacznym stopniu przełoży się na ograniczenie strat ciepła.

Służba przez 365 dni w roku

Dodane: Czwartek, 09 maja 2019

Z okazji zbliżającego się Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej, pracownicy polkowickiego PGM-u spotkali się we własnym gronie, aby wspólnie uczcić swoje święto.

Uwaga – kolarze!

Dodane: Czwartek, 09 maja 2019

Już jutro, 10 maja, nasze miasto dwa razy będzie gościło kolarzy 54. edycji wyścigu CCC Tour – Grody Piastowskie. Obok emocji sportowych czekać nas będą utrudnienia w ruchu.

Apel do premiera w sprawie S3

Dodane: Czwartek, 09 maja 2019

Prezydent Lubina Robert Raczyński i Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki wystosowali pismo do Mateusza Morawieckiego. Apelują w nim o podjęcie przez rząd niezwłocznych działań w kierunku wznowienia prac na odcinku S3 pomiędzy Polkowicami i Lubinem.

Po Grębocicach – Lubin!

Dodane: Środa, 08 maja 2019

Najprawdopodobniej już w czerwcu ruszy darmowa komunikacja autobusowa z Polkowic do Lubina. To efekt uzgodnień, jakie w Lubinie przyjęli prezydent tego miasta Robert Raczyński oraz burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Dodane: Środa, 08 maja 2019

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach prowadzą dzisiaj działania kontrolno-prewencyjne w ramach akcji pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Kasztany zakwitły, zatem pióra w dłoń!

Dodane: Poniedziałek, 06 maja 2019

Egzaminy maturalne wystartowały. Dziś maturzyści zmierzą się z egzaminem z języka polskiego. W polkowickim Zespole Szkół do egzaminu przystąpiło ponad stu uczniów.

Wokół biało-czerwonej

Dodane: Czwartek, 02 maja 2019

Jedno z najbardziej patriotycznych i jednocześnie najbardziej osobistych świąt w polskim kalendarzu - dzień Flagi RP,  miało swoją odsłonę na polkowickim Rynku.

Komunikacja w regionie to priorytet

Dodane: Wtorek, 30 kwietnia 2019

Wspólne dla wszystkich przewoźników, aktualne rozkłady jazdy i dostosowanie kursów do harmonogramu bezpłatnego połączenia z Lubinem – to tylko niektóre kwestie, które padły podczas spotkania właścicieli firm transportowych z przedstawicielami Gminy Polkowice i Powiatu Polkowickiego.

Ostatni dzień składania wniosków do PBO!

Dodane: Wtorek, 30 kwietnia 2019

Dziś ostatni dzień składania projektów w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory do UG Polkowice wpłynęło 12 wniosków.