Przejdź do treści

Aktualności:

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

Dodane: Piątek, 22 czerwca 2018

Dziś uczniowie odebrali świadectwa i z uśmiechami na twarzach rozpoczęli wakacje. Do szkolnych ław wrócą za nieco ponad dwa miesiące – wypoczęci i  pełni energii.

Aleja Jana Pawła II - strategiczna arteria komunikacyjna

Dodane: Środa, 20 czerwca 2018

Dziś w polkowickim Ratuszu podpisano umowę na budowę alei Jana Pawła II oraz ulicy Liliowej. Ta pierwsza to będzie dwupasmowa droga, która umożliwi rozbudowę stuhektarowego obszaru po drugiej stronie obecnej drogi krajowej nr 3, gdzie planowana jest rozbudowa miasta.

Miało być jak nigdy, wyszło jak zawsze

Dodane: Wtorek, 19 czerwca 2018

Miało być pięknie. Tłumy w naszym polkowickim Miasteczku Mistrzostw Świata po wygranym meczu inaugurującym zmagania biało-czerwonych w Rosji miały wracać szczęśliwe do domów. Wracały smutne, bo Polacy tradycyjnie przegrali, tym razem 1:2 z Senegalem.

Zaradni i sprawni młodzi polkowiczanie

Dodane: Wtorek, 19 czerwca 2018

Sporą wiedzą, a także przydatnymi umiejętnościami wykazali się uczestnicy II gry miejskiej, która dziś odbyła się w Polkowicach. – Zadania były ciekawe, atmosfera fajna. Bardzo nam się podobało – mówili uczestnicy.  

Niezapomniane Dni Polkowic

Dodane: Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Quebonafide, Kult, Agnieszka Chylińska czy Grzegorz Hyży - to tylko część gwiazd, które wystąpiły podczas tegorocznych Dni Polkowic. Wielkie świętowanie rozpoczęło się w sobotę 16 czerwca i trwało do niedzieli. Impreza tradycyjnie odbyła się w Polkowickim Centrum Piknikowym.  

Nie tylko mundial

Dodane: Piątek, 15 czerwca 2018

Czternaście drużyn policyjnych z całego Dolnego Śląska po raz 16 rywalizowało o puchar komendanta powiatowego policji w Polkowicach. 

Są pieniądze na rondo

Dodane: Środa, 13 czerwca 2018

I to nie małe. Na przebudowę skrzyżowania ulic Dąbrowskiego, Legnickiej i Małej wraz z przebudową ulicy Legnickiej gmina Polkowice otrzymała blisko 1,7 miliona złotych z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na Dolnym Śląsku.

Przełamana bariera, spełnione marzenie

Dodane: Środa, 13 czerwca 2018

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Stowarzyszeniu Charytatywnym „Żyć Godnie” w Polkowicach zrealizowali kolejny niezwykły projekt. Wyruszyli w podróż ku niebiosom.

Studenci-seniorzy zakończyli rok

Dodane: Wtorek, 12 czerwca 2018

W Auli Uczelni Jana Wyżykowskiego odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania

Dodane: Wtorek, 12 czerwca 2018

Już w najbliższy czwartek (14.06) rozpocznie się największa impreza sportowa tego roku – Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć na telebimie w polkowickim parku!