Przejdź do treści

Aktualności:

Rehabilitacja psychofizyczna dla kobiet po mastektomii

Dodane: Czwartek, 22 lutego 2018

Rehabilitacja po zabiegu amputacji piersi to jedyny sposób na odzyskanie sprawności fizycznej i równowagi emocjonalnej. Z takich zajęć ruchowych, prowadzonych w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych, mogą bezpłatnie korzystać polkowiczanki po mastektomii.

Przyjdź, porozmawiaj, zgłoś uwagi

Dodane: Czwartek, 22 lutego 2018

Marszałek województwa dolnośląskiego zachęca do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych nt. projektu strategii rozwoju naszego regionu.

Rondo, które usprawni ruch

Dodane: Środa, 21 lutego 2018

Powstaje kolejne w naszym mieście rondo. Tym razem w Polkowicach Dolnych, na skrzyżowaniu ulic Chocianowskiej i Fabrycznej. Zostanie także wybudowana ulica Liliowa, którą będzie można dojechać do Przemkowskiej.

Paciorki jednego różańca

Dodane: Wtorek, 20 lutego 2018

Przygotowanie transparentu z napisem „Strajk”, Msza święta oraz pacyfikacja – te momenty utkwiły najbardziej w pamięci Franciszka Kamińskiego, jednego z uczestników strajku w kopalni Rudna w grudniu 1981 roku. Dziś w polkowickim kinie odbył się premierowy pokaz filmu – „Rudna – grudzień 1981”.

Być blisko siebie

Dodane: Poniedziałek, 19 lutego 2018

Tytułowe przesłanie przekazał dziś podczas przypadającej raz na pięć lat wizytacji kanonicznej przedstawicielom władz samorządowych Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej. Był także pod wrażeniem ambitnej wizji rozwoju gminy.

Obchody będą godne

Dodane: Piątek, 16 lutego 2018

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Polkowic, Wiesław Wabik przekazał informację na temat obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Radni zdecydowali też o zmianach w zasadach wynajmu lokali wchodzących w skład zasobu gminy Polkowice.

Poszukaj swojego bohatera – konkurs IPN

Dodane: Czwartek, 15 lutego 2018

Instytut pamięci Narodowej zachęca młodzież szkolną do udziału w konkursie „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodległej”.

Dziś sesja Rady Miejskiej

Dodane: Czwartek, 15 lutego 2018

Radni Rady Miejskiej w Polkowicach spotkają się dziś na kolejnej sesji. Poniżej porządek obrad. Sesja rozpocznie się o godzinie 14.

Dla bezpieczeństwa i funkcjonalności

Dodane: Środa, 14 lutego 2018

Rozpoczęły się prace na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Legnickiej, Małej i Ogrodowej. Powstaje tam kolejne w naszym mieście rondo.

Od 18 lat rozświetlają naszą gminę

Dodane: Środa, 14 lutego 2018

W Aqua Hotelu odbyła się nietypowa osiemnastka. Jubilatem był konkurs na iluminacje świąteczno-noworoczne. Świętowali wszyscy, którzy w ciągu ostatnich osiemnastu lat mieli wpływ na to, że konkurs przetrwał tyle lat i potrafił zmienić oblicze gminy Polkowice.

Polonez po raz 8. na polkowickim rynku

Dodane: Wtorek, 13 lutego 2018

Kilkadziesiąt par zatańczyło dziś tradycyjnego, przedmaturalnego poloneza. Uczniów polkowickich szkół poprowadzili w tany przedstawiciele samorządu i nauczyciele.