Przejdź do treści

Aktualności:

Nowa zajezdnia autobusowa już po odbiorach

Dodane: Wtorek, 23 lipca 2019

Warsztaty, myjnia dla autobusów oraz pomieszczenia biurowe. Obiekt należący do Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego już wkrótce zostanie przekazany Zakładowi Komunikacji Miejskiej.

Spotkajmy się na „Barykadzie”

Dodane: Wtorek, 23 lipca 2019

W tym roku przypada 75. rocznica Powstania Warszawskiego. Z tej okazji Towarzystwo Historyczne "Victoria" wraz z Polkowickim Centrum Animacji w ramach Projektu "Barykada", przygotowały szereg ciekawych wydarzeń.

Będzie przebudowa skateparku

Dodane: Piątek, 19 lipca 2019

Od kilku dni skatepark w Polkowicach jest zamknięty. Powodem jest zły stan techniczny znajdujących się tam urządzeń. Ale najpóźniej do końca września wszystkie urządzenia będą wymienione na nowe, bardziej trwałe.

Trzeba się śpieszyć…

Dodane: Czwartek, 18 lipca 2019

Z masy zieleni w błagalnym geście wyciągają ręce metalowe krzyże. Na nich tabliczki z nazwiskami. Najwięcej Szydełków i Fuczyłów, jakby to był cmentarz w Nowej Wsi Lubińskiej.

45-lecie ZG Rudna

Dodane: Środa, 17 lipca 2019

17 lipca 1974 r. to historyczny dzień dla polskiej miedzi. Wówczas została przekazana do eksploatacji największa kopalnia rudy miedzi w Europie i jedna z największych głębinowych kopalń rudy miedzi na świecie.

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS!

Dodane: Wtorek, 16 lipca 2019

Ostrzegamy naszych klientów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Otwarcie załączników z maila grozi zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych wrażliwych.

Uprzątnęli teren wokół zamku

Dodane: Sobota, 13 lipca 2019

Pomimo kapryśnej aury, ponad 30 osób wzięło udział w akcji sprzątania terenu wokół zamku w Jędrzychowie. Akcję pn. „Zróbmy z Zamkiem porządek!” zainicjowało stowarzyszenie „Rodowody”, będące jego właścicielem.

PBO 2020 – zwycięskie projekty

Dodane: Piątek, 12 lipca 2019

Ponad milion złotych zostanie przeznaczonych na realizację zwycięskich projektów Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego w przyszłym roku. To rekordowa jak do tej pory kwota.

55-calowe telewizory z ratusza dla dzieci

Dodane: Piątek, 12 lipca 2019

Dwa telewizory, które były zamontowane w gabinetach byłych burmistrzów Wiesława Wabika oraz Arkadiusza Blocha zostały zdemontowane. Zostaną one przekazane do polkowickich placówek socjalizacyjnych „Skarbek” oraz „Perspektywa”, gdzie ich funkcjonalność będzie w pełni wykorzystana.

Nowe połączenie autobusowe

Dodane: Czwartek, 11 lipca 2019

Po wakacjach ruszy kolejna linia autobusowa z Polkowic do Lubina. Tym razem trasa prowadzić będzie przez sołectwa Sobin, Nowa Wieś Lubińska oraz Jędrzychów.

Zdewastowane nagrobki

Dodane: Środa, 10 lipca 2019

Pięć zniszczonych pomników i tyle samo zarzutów znieważenia miejsca spoczynku usłyszała 55-letnia polkowiczanka. Do aktu wandalizmu, na Polkowickim Cmentarzu Komunalnym w Polkowicach, doszło w biały dzień, kilka minut po godzinie 12:00. Kobieta wykorzystując pędzelek i lakiery do paznokci opisała płyty nagrobne różnymi treściami oraz znakami.