fbpx

Cenne zwyciestwo

Ze sportowych aren

Kadetki MKS I Polkowice po emocjonującym meczu pokonały rywalki z Jeleniej Góry 72:70.

W meczu ekipy kadetek z jeleniogórską drużyną emocji nie brakowało do ostatnich sekund . Dobre otwarcie spotkania i wysoko wygrana kwarta (25:10) uśpiła czujność polkowiczanek. Spartanki odpowiedziały w drugiej kwarcie wygrywając tę cześć meczu 26:8. Po zmianie stron przyzwoita współpraca zarówno w obronie jak i ataku dała naszej drużynie zwycięstwo. Sobotnie zwycięstwo na dwie kolejki przed końcem zapewniło ekipie trenera Sebastiana Rudnickiego pierwsze miejsce w strefie dolnośląsko-lubuskiej, a tym samym pewny awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski U15 .

MKS I Polkowice – KSW Spartakus Jelenia Góra 72:70 (25:10,8:26,21:19,18:15)

Punkty dla MKS Polkowice: Bogus 25(3×3), Bajus 15(2×3), Surdyk 12, Stępień 9(1×3), Piotrowicz 7(1×3), Klich 4, Tylkowska, Łysakowska, Łagowska, Świeżowska.