Przejdź do treści

Wiadomości z gminy:

"Górnicze" Dni Polkowic

Dodane: Sobota, 15 czerwca 2019

Dzisiejsze odsłona święta miasta rozpoczęły się grą miejską, której tematem była historia Zagłębia Miedziowego. Najlepszy czas w rozwiązaniu wszystkich zagadek uzyskała "Drużyna Wiktorii", która w nagrodę zjedzie do kopalni ZG Rudna. Jak przyznają zwycięzcy, to będzie ich pierwszy zjazd, który już teraz budzi w nich sporo emocji.

Zdrowi, wypoczęci i pełni wiedzy

Dodane: Piątek, 14 czerwca 2019

130 uczniów klas trzecich szkół podstawowych z naszej gminy, wróciło właśnie z trzytygodniowej „Zielonej Szkoły” w Łukęcinie. Oj, będzie co wspominać!

UJW 12 miejsc w górę w rankingu!

Dodane: Czwartek, 13 czerwca 2019

Czasopismo „Perspektywy” opublikowało właśnie ranking, prezentujący najlepsze niepubliczne szkoły wyższe w Polsce w 2019 r. Uczelnia Jana Wyżykowskiego odnotowała w nim wzrost o 12 pozycji i znalazła się na 35. miejscu na 231 uczelni niepublicznych w kraju.

Kulturalne Polkowice:

„Odkryj Miedź”

Dodane: Sobota, 15 czerwca 2019

Pod taką nazwą Polkowickie Centrum Animacji organizuje grę miejską. Odbędzie się ona już w najbliższą sobotę o godz. 12.00 przy Amfiteatrze.

Historie lwowskich cukierni i cukierników

Dodane: Piątek, 14 czerwca 2019

W przyszły czwartek (13.06) Polkowice odwiedzi Anna Kozłowska-Ryś. Autorka artykułów związanych z kresowymi dziejami oraz książki „Lwów na słodko i… półwytrawnie”.

Artystyczny weekend

Dodane: Czwartek, 13 czerwca 2019

Już w najbliższy piątek (31.05) ruszy kolejna edycja Przeglądu Twórczości Lokalnej. Oprócz artystycznych występów, przewidziane są inne ciekawe atrakcje.

Ze sportowych aren:

Świętowali awans do 2. ligi

Dodane: Sobota, 08 czerwca 2019

Remisem 1:1 ze Stalą Brzeg piłkarze Górnika Polkowice pożegnali się z 3. Ligą Po zakończeniu spotkania na murawie rozpoczęła się wielka feta z okazji awansu.

Grają do końca

Dodane: Poniedziałek, 03 czerwca 2019

Kolejne zwycięstwo ligowe zanotowali piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice. Podopieczni trenera Enkeleida Dobi wygrali we Wrocławiu ze Ślęzą 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył dla naszego zespołu Maciej Kowalski-Haberek.

Młode Mistrzynie!!!

Dodane: Poniedziałek, 03 czerwca 2019

MKS Polkowice Mistrzyniami Dolnego Śląska w mini koszykówce.