Przejdź do treści

Aktualności:

Różowa chmurka

Dodane: Środa, 24 kwietnia 2019

Kwiaty i liście w podobnym kolorze. Nie sposób przejść obojętnie obok kwitnącej wiśni piłkowanej. Ten unikat można zobaczyć m. in. przy Placu Honorowych Dawców Krwi.

Najbardziej atrakcyjny pracodawca 2019

Dodane: Wtorek, 23 kwietnia 2019

Volkswagen Motor Polska w Polkowicach to jeden z najbardziej atrakcyjnych pracodawców 2019 roku według Polaków, którzy wzięli udział w badaniu Randstad Employer Brand Research (REBS).

Wspólnie pomóżmy pogorzelcom!

Dodane: Piątek, 19 kwietnia 2019

W związku z wczorajszym pożarem przy ul. Wołodyjowskiego, w wyniku którego spłonęło mieszkanie a wiele innych zostało uszkodzonych, uruchomiona została zbiórka darów dla poszkodowanych.

Pomoc pogorzelcom

Dodane: Czwartek, 18 kwietnia 2019

W wyniku pożaru do którego doszło dzisiaj (18.04) w południe na ul. Wołodyjowskiego w Polkowicach,  cztery osoby wymagały pomocy medycznej, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ogień pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze, które uległo całkowitemu spaleniu.

Dodatkowy „Dzień otwarty” w polkowickim żłobku

Dodane: Czwartek, 18 kwietnia 2019

W najbliższy czwartek (25.04) w polkowickim żłobku odbędzie się tzw. dzień otwarty, na który zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcieliby posłać tam swoje pociechy.

Sesja z burzliwą dyskusją w tle

Dodane: Środa, 17 kwietnia 2019

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Polkowicach (16.04) radni podjęli uchwałę m.in. w sprawie zmian budżetu i w budżecie gminy Polkowice na rok 2019. Był to najbardziej dyskusyjny punkt tego posiedzenia.

Egzaminy zakończone – nie było żadnych komplikacji

Dodane: Środa, 17 kwietnia 2019

Egzaminem z języka angielskiego zakończył się dziś trzydniowy maraton sprawdzający wiedzę uczniów ostatnich klas podstawowych. Egzaminy pomimo trwającego protestu nauczycieli przebiegły beż żadnych zakłóceń.

Drugi dzień egzaminu – dziewiąty dzień strajku

Dodane: Wtorek, 16 kwietnia 2019

Dziś uczniowie VIII klas szkół podstawowych napisali drugą część egzaminu ósmoklasisty, która sprawdziła ich wiedzę z matematyki. Tymczasem strajk nauczycieli nadal trwa. Mimo tego egzamin odbył się bez żadnych zakłóceń.

Startuje egzamin ósmoklasisty – końca strajku nie widać

Dodane: Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Dziś o godz. 9 częścią z zakresu języka polskiego uczniowie ostatnich klas podstawowych rozpoczęli pisanie egzaminu ósmoklasisty. Poniedziałek rozpoczął jednocześnie drugi tydzień strajku nauczycieli, który na szczęście nie przeszkodził ósmoklasistom z naszej Gminy w pierwszej części egzaminu. 

Pisanki po polkowicku

Dodane: Piątek, 12 kwietnia 2019

Duże i małe,  żółte, czerwone, w bazie, kurczaki  i kwiaty. Twórczej inwencji nie było końca. Polkowicki rynek wypełnił się przepięknymi pisankami.

Koniec egzaminu gimnazjalnego – strajk trwa

Dodane: Piątek, 12 kwietnia 2019

Dziś o godz. 9 odbył się egzamin z języka obcego, trzecia i ostatnia część egzaminu gimnazjalnego. Piątek jest jednocześnie piątym dniem strajku nauczycieli. Strajk nie wpłynął negatywnie na przebieg egzaminu w naszej Gminie.  Egzamin gimnazjalny odbył się w obu szkołach bez żadnych komplikacji.