Przejdź do treści

Aktualności:

Niezwykły spektakl

Dodane: Środa, 12 czerwca 2019

W sobotę 8 czerwca, po półrocznych próbach teatralnych, Wiejski Ośrodek Kultury wystawił przedstawienie pt. „Królewna  Śnieżka”. Teatr „Tenteges”, który składał się z mieszkańców gminy Polkowice i pracowników WOK Sobin , przedstawił sztukę najwyższych lotów.

„Odkryj Miedź”

Dodane: Wtorek, 11 czerwca 2019

Pod taką nazwą Polkowickie Centrum Animacji organizuje grę miejską. Odbędzie się ona już w najbliższą sobotę o godz. 12.00 przy Amfiteatrze.

Historie lwowskich cukierni i cukierników

Dodane: Środa, 05 czerwca 2019

W przyszły czwartek (13.06) Polkowice odwiedzi Anna Kozłowska-Ryś. Autorka artykułów związanych z kresowymi dziejami oraz książki „Lwów na słodko i… półwytrawnie”.

Artystyczny weekend

Dodane: Środa, 29 maja 2019

Już w najbliższy piątek (31.05) ruszy kolejna edycja Przeglądu Twórczości Lokalnej. Oprócz artystycznych występów, przewidziane są inne ciekawe atrakcje.

Biblioteka rozstrzygnęła konkursy

Dodane: Piątek, 17 maja 2019

Znamy już wyniki konkursów, plastycznego i literackiego, organizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Polkowicach.  Uroczyste wręczenie nagród  zaplanowano na 23 maja br.

Będzie smacznie i wesoło

Dodane: Poniedziałek, 13 maja 2019

Kuchnia dawniej i dziś. Jak bardzo się zmieniła? Przekonać się o tym i spróbować będzie można już w najbliższą sobotę, 18 maja, w Sobinie.  Imprezie towarzyszyć będą kiermasze, warsztaty, koncerty. Najważniejszym punktem dnia będzie rozstrzygnięcie  XX Konkursu Kulinarnego „Kuchnia dawniej – kuchnia dziś".  

SZTUKmistrz czyli spotkania z kulturą i sztuką

Dodane: Środa, 08 maja 2019

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach zaprasza do udziału w wykładach połączonych z warsztatami plastycznymi, które odbędą się w ramach spotkań z cyklu „SZTUKmistrz czyli spotkania z kulturą i sztuką”.  Zajęcia poprowadzi wykładowca rysunku i malarstwa – Szymon Teluk.

Majówka w Amfiteatrze

Dodane: Poniedziałek, 29 kwietnia 2019

Zapraszamy na niezapomnianą majówkową imprezę. Już 2 maja w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku odbędzie się pełna atrakcji impreza, na której nie może nikogo zabraknąć.  Gwarantujemy dobrą zabawę wszystkim pokoleniom, które lubią się pośmiać i posłuchać dobrej, chwytliwej muzyki.  

Jak wyglądasz, czytelniku?

Dodane: Sobota, 27 kwietnia 2019

Na to pytanie ma odpowiedzieć konkurs plastyczny, ogłoszony przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Polkowicach.

Rozwijają artystyczne pasje

Dodane: Środa, 17 kwietnia 2019

Uczestnicy Akademii Artystycznej „Młody Etnograf”, prowadzonej przez Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie, wzięli udział w kolejnych, bardzo ciekawych i pasjonujących zajęciach.

Wyróżnienie dla młodych aktorów

Dodane: Wtorek, 16 kwietnia 2019

Grupa teatralna „Tatarak” z Polkowic Dolnych została wyróżniona podczas VII Ogólnopolskiego Dziecięcego Festiwalu Teatralnego „Przestrzeń wyobraźni” w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Zespół z Polkowic wystawił na scenie spektakl pn. „Byle do Lata”.