Przejdź do treści

Aktualności:

Strażacki jubileusz

Dodane: Sobota, 15 czerwca 2019

70 lat temu założono Ochotniczą Straż Pożarną w Suchej Górnej.

"Górnicze" Dni Polkowic

Dodane: Sobota, 15 czerwca 2019

Dzisiejsze odsłona święta miasta rozpoczęły się grą miejską, której tematem była historia Zagłębia Miedziowego. Najlepszy czas w rozwiązaniu wszystkich zagadek uzyskała "Drużyna Wiktorii", która w nagrodę zjedzie do kopalni ZG Rudna. Jak przyznają zwycięzcy, to będzie ich pierwszy zjazd, który już teraz budzi w nich sporo emocji.

Zdrowi, wypoczęci i pełni wiedzy

Dodane: Piątek, 14 czerwca 2019

130 uczniów klas trzecich szkół podstawowych z naszej gminy, wróciło właśnie z trzytygodniowej „Zielonej Szkoły” w Łukęcinie. Oj, będzie co wspominać!

UJW 12 miejsc w górę w rankingu!

Dodane: Czwartek, 13 czerwca 2019

Czasopismo „Perspektywy” opublikowało właśnie ranking, prezentujący najlepsze niepubliczne szkoły wyższe w Polsce w 2019 r. Uczelnia Jana Wyżykowskiego odnotowała w nim wzrost o 12 pozycji i znalazła się na 35. miejscu na 231 uczelni niepublicznych w kraju.

Wybory do Rady Osiedla Polanka – wyniki

Dodane: Czwartek, 13 czerwca 2019

Mieszkańcy Osiedla Polanka wybrali wczoraj (12.06.) członków rady swojego osiedla. Przewodniczącą Rady, po raz kolejny, została Grażyna Sulikowska. Funkcję Przewodniczącej Zarządu pełnić będzie Małgorzata Dulewska.

Dni Polkowic bez komarów

Dodane: Czwartek, 13 czerwca 2019

Dobra wiadomość dla mieszkańców naszej gminy. Już jutro rozpocznie się akcja odkomarzania Centrum Piknikowego w Polkowicach. Dzięki temu Dni Polkowic powinny nam upłynąć bez towarzystwa tych dokuczliwych owadów.

Oceń funkcjonowanie miasta

Dodane: Czwartek, 13 czerwca 2019

Gmina Polkowice przygotowuje się do udziału w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie wśród mieszkańców badania dot. oceny funkcjonowania miasta w obszarach: środowiskowym, społecznym, gospodarczym, przestrzennym i administracyjnym.

Jest odpowiedź ministerstwa na apel włodarzy Polkowic i Lubina

Dodane: Środa, 12 czerwca 2019

„Na odcinku drogi S3 pomiędzy Polkowicami i Lubinem prowadzone są prace inwentaryzacyjne i analizowane scenariusze dokończenia inwestycji”. To synteza odpowiedzi z Ministerstwa Infrastruktury na apel prezydenta Roberta Raczyńskiego i burmistrza Łukasza Puźnieckiego z maja tego roku, o niezwłoczne wznowienie prac na niedokończonym odcinku drogi ekspresowej.

OSTRZEŻENIE!

Dodane: Środa, 12 czerwca 2019

IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie pogodowe.

Wybór ławników na kadencję 2020-2023

Dodane: Środa, 12 czerwca 2019

W związku z upływem w dniu 31 grudnia 2019 czteroletniej kadencji ławników orzekających w sprawach rozpoznawanych w Sądzie Rejonowym w Lubinie i Sądzie Okręgowym w Legnicy, Prezes Sądu Okręgowego w Legnicy zwrócił się do Rady Miejskiej w Polkowicach z prośbą o dokonanie naboru kandydatów na ławników: do Sądu Okręgowego w Legnicy 6 ławników, do Sądu Rejonowego w Lubinie 8 ławników, w tym 4 do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy.

Zagłosuj na projekt PBO

Dodane: Wtorek, 11 czerwca 2019

Zakończyła się weryfikacja wnioksów do Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Od przyszłego poniedziałku (17.06) rozpocznie się głosowanie na wybrane projekty.